Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Naukowego mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w  XLIX Zjeździe Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi, który odbędzie się  w dn. 4-6 października 2020r. w nowoczesnym Centrum Konferencyjnym w Krakowie. Tematy Zjazdu z pewnością zapewnią ciekawą wymianę poglądów w formie warsztatów, dyskusji panelowych, sesji plenarnych oraz plakatowych z udziałem wybitnych specjalistów polskich i zagranicznych. Przygotujemy dla Państwa program naukowy, który nie tylko podsumowuje i systematyzuje dotychczasowe osiągnięcia w naszej dziedzinie, ale również przedstawią nowe możliwości i kierunki, które z pewnością wykorzystamy w naszej codziennej praktyce lekarskiej. W części naukowej Zjazdu wielu uczestników będzie miało okazję do zaprezentowania swoich prac naukowych w formie prezentacji ustnych i plakatowych.

Jestem przekonany, że krakowski Zjazd będzie wspaniałą okazją do wzbogacenia doświadczenia zawodowego, zaznajomienia się z najnowszą wiedzą w zakresie otorynolaryngologii i przedstawienia wyników własnej działalności naukowej.

Mam nadzieję, że nasze spotkanie będzie jednocześnie okazją do utrzymania serdecznych i naukowych kontaktów w naszym środowisku.

Życzę Państwu udanego, pełnego wrażeń i korzyści zawodowych pobytu w gościnnym Krakowie.

                                                                         Przewodniczący Komitetu Naukowego
Prof. dr. hab. med. Jacek Składzień