Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,

Podejmowanie decyzji przez lekarza – praktyka chirurgii kręgosłupa to proces skomplikowany i pełen niuansów terapeutycznych.
Dwadzieścia lat minęło od kiedy zorganizowaliśmy pierwsze Forum, które w założeniu miało być zupełnie inną konferencją niż dotąd wszystkim znane, oparte przede wszystkim na wymianie doświadczeń klinicznych i niegasnących dyskusjach. Bywało różnie, natomiast ten drobny jubileusz niech będzie pretekstem do powrotu do korzeni, do dyskusyjnej tradycji spotkań w „Bukowym Dworku”, do kompleksowego przeanalizowania jednej jednostki chorobowej pod kątem kwalifikacji, strategii leczenia obejmującej konkretne przypadki, trendów i kontrowersji w tym obszarze klinicznym.
Tematami tegorocznego spotkania będą techniki dekompresyjne (mikroskopowe, endoskopowe, pośredniej dekompresji) i krótkie techniki stabilizacji w stenozie zwyrodnieniowej kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym (free-hand, neuronawigacja, robotyka).

Zachęcamy również pielęgniarki i pielęgniarzy operacyjnych do udziału w tegorocznym spotkaniu. Planujemy zorganizowanie praktycznego panelu/warsztatów dotyczących stosowanego instrumentarium i/oraz nowoczesnej technologii wspomagającej pracę chirurga podczas operacji stabilizacji kręgosłupa.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia już wkrótce w Uniejowie!

Szczegółowe informacje oraz program na stronie:

https://spineforum2024.pl/