Szanowni Państwo,

Z naszych kontaktów ze środowiskiem neurochirurgicznym w Ukrainie wynika, że trwająca tam wojna spowodowała znaczne problemy w normalnym funkcjonowaniu kolegów – neurochirurgów w tym Kraju. Wielu z nich boryka się z trudną sytuacją finansową, utratą miejsca pracy i dotychczasowych źródeł dochodu.

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów postanowił zwrócić się do wszystkich polskich neurochirurgów z prośbą i apelem o wsparcie finansowe dla neurochirurgów w Ukrainie. Będzie to najprostsza i możliwie najszybsza do przekazania forma pomocy.

Zarząd Główny PTNCh postanowił udostępnić konto walutowe naszego Towarzystwa, celem zgromadzenia środków, które będą niezwłocznie przekazane bezpośrednio na konto Ukraińskiego Towarzystwa Neurochirurgów, w porozumieniu ze Skarbnikiem tego Towarzystwa oraz Przewodniczącym UkrTNCh, co daje rękojmię właściwego rozdysponowania pieniędzy.

Zwracamy się zatem z gorącą prośbą do wszystkich kolegów, zarówno członków naszego Towarzystwa, jak i niezrzeszonych, o przekazywanie dowolnych kwot w Euro, zależnie od chęci i możliwości.

 

Nr konta EURO, na które można wpłacać środki przeznaczone dla Towarzystwa Neurochirurgów z Ukrainy:

Nr rachunku IBAN: PL 90 1160 2202 0000 0004 5340 7060

Kod SWIFT banku: BIGBPLPW

 

Pamiętajmy, że Ukraina walczy także za naszą demokrację i nasze wartości. Okażmy solidarność i pomoc w takim zakresie, w jakim każdy z nas jest w stanie to uczynić.

 

Jednocześnie zwracamy się z prośbą by każdy, kto otrzyma niniejszy komunikat, dołożył wszelkich starań, by dotarł on do możliwie szerokiego grona polskich neurochirurgów. Prośbę tą w sposób szczególny kierujemy do Przewodniczących Oddziałów Terenowych Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów.

Prof. dr hab. n. med. Piotr Ładziński

Prezes PTNCh