Prof. dr hab. med. Stanisław Kwiatkowski

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Jest nam niezmiernie miło, że możemy zaprosić Państwa do udziału w 45. Zjeździe Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów, który odbędzie się w Krakowie w dniach 13-16 października 2021 roku.
Jest to dla nas szczególnie ważne, gdyż do niedawna nie byliśmy pewni, czy zobaczymy się z Państwem „twarzą w twarz”, ale pełni determinacji jednogłośnie zdecydowaliśmy, że uda nam się doprowadzić do bezpośredniego, osobistego spotkania w Krakowie.
Zmęczeni i znużeni konferencjami online cieszymy się ogromnie na spotkanie z Państwem oraz przedstawicielami firm farmaceutycznych i medycznych, z którymi bezpośredni kontakt jest niezwykle ważny i nieoceniony.

Kraków to nie tylko jedno z najważniejszych miejsc na neurochirurgicznej mapie Polski, ale Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast, z tradycją sięgającą ponad 1000 lat.
To siedziba jednej z najstarszych uczelni w Europie – Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dla chętnych i z konieczności niewielkich grup, ale koniecznie ze znacznym wyprzedzeniem umożliwimy zwiedzenie Collegium Maius i Muzeum UJ.
Jesienią w Krakowie odbędzie się wznowienie po okresie przerwy wielu arcyciekawych wystaw w muzeach. Otwarte będzie po latach Muzeum Czartoryskich, Nowe Muzeum Wyspiańskiego i wiele wystaw, w tym retrospektywa wybitnego, ale zmarłego przedwcześnie z powodu guza mózgu Aleksandra Kotsisa.

W ramach 45. Zjazdu planujemy udział wielu wybitnych specjalistów z kraju i zagranicy. Liczymy bardzo na udział w zjeździe wszystkich członków i sympatyków PTNCh.
Mamy także nadzieję na istotny udział w zjeździe członkiń i członków Sekcji Pielęgniarskiej naszego Towarzystwa oraz wierzymy w zaangażowanie młodych koleżanek i kolegów stawiających pierwsze kroki na polu neurochirurgii.
Liczymy również na to, że zjazd przyczyni się do pogłębienia naszej wiedzy zawodowej oraz rozwinie wyobraźnię na nowe, odkrywcze badania naukowe.
Planujemy przedstawić Państwu najnowsze postępy w dziedzinie neurochirurgii, przypomnieć obowiązujące standardy, zaprezentować nowości aparaturowe i sprzętowe.

Jesteśmy przekonani, że Komitet Organizacyjny i Naukowy wraz z firmą UNISONO nie tylko zadba o perfekcyjną organizację zjazdu, ale także sprawi, iż długo i mile będziemy wspominać chwile spędzone w Krakowie.

Do zobaczenia w jak najliczniejszym gronie!

Prof. dr hab. med. Stanisław Kwiatkowski

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 45. Zjazdu PTNCH